Zajmujemy się szeroko pojętą rehabilitacją narządu ruchu. W obrębie naszych działań diagnostyczno-terapeutycznych znajdują się pacjenci po zabiegach artroskopowych, po endoprotezoplastyce, pacjenci z przewlekłymi i ostrymi dolegliwościami kręgosłupa. Pomagamy w leczeniu kolana skoczka, tendinopatii ścięgna Achillesa, łokcia tenisisty czy przeciążeń mięśniowo-powięziowych okolicy karku. Staramy się dokładać wszelkiego wysiłku do przeprowadzonego wywiadu, co pomaga w dokładnym rozpoznaniu problemu pacjenta i dobraniu odpowiedniej terapii.
Rehabilitacja pooperacyjna
Ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości towarzyszą pacjentowi tuż po wypisaniu ze szpitala czy kliniki po przeprowadzonej operacji. W rehabilitacji pooperacyjnej dokładamy starań, aby jak najszybciej przywrócić możliwość samodzielnego i bezbolesnego poruszania się na co dzień. W dalszych etapach planujemy program rehabilitacji oparty o ćwiczenia niezbędne w powrocie do sprawności sportowej, zarówno wyczynowej jak i rekreacyjnej.
- Rekonstrukcja artroskopowa ACL
- Rekonstrukcja chrząstki stawowej
- Usunięcie lub zeszycie łąkotki bocznej lub przyśrodkowej
- Osteotomia
- Artroskopia w obrębie barku, biodra i stawu skokowego
- Operacje neurochirurgiczne kręgosłupa
- Stany po złamaniach
- Endoprotezoplastyka
Bóle kręgosłupa
Dolegliwości kręgosłupa to problem, który statystycznie dotyka każdego człowieka w jego życiu. Większość dolegliwości tej okolicy to zespół dysfunkcji, które składają się na ograniczenie pacjenta. Wizyta w gabinecie pozwoli na poznanie ograniczeń ruchowych pacjenta. Ocena, które ruchy prowokują bądź zmniejszają ból, pozwala na postawienie wstępnej diagnozy, która, uzupełniona o badanie manualne, wywiad i badania dodatkowe pozwoli znaleźć drogę do wyleczenia. Dopełnieniem wizyty jest instruktarz postępowania w domu, dobranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń.
- Rwa kulszowa
- Zespół mięśnia gruszkowatego
- Dyskopatia
- Ból karku i głowy
- Ból międzyłopatkowy
Bóle głowy
Problem dolegliwości okolicy głowy i karku może mieć charakter ostry lub przewlekły. Towarzyszyć mogą mu zawroty głowy, szumy uszne czy ból okolicy oczodołu. Do przyczyn tego stanu możemy zaliczyć problemy z ukrwieniem, podrażnienie struktur nerwowych, napięcia mięśniowo-powięziowe okolicy szyi, karku, głowy czy dysfunkcje klatki piersiowej i barku.
- Migreny
- Napięciowe bóle głowy
- Pourazowe bóle głowy ze wzmożonym napięciem karku
Urazy i przeciążenia stawów
Przeciążenie ścięgna Achillesa czy łokieć tenisisty to jedne z najczęstszych dysfunkcji w obrębie stawów kończyn, z którymi pacjenci zgłaszają się do fizjoterapeuty. Przewlekłe uszkodzenia ścięgien mięśni w rejonie stawów są dzisiaj wyzwaniem terapeutycznym dla lekarzy i fizjoterapeutów. Dzięki najnowszej wiedzy naukowców wiemy, że odpowiednio dobrany trening wspomagany diagnostyką ultrasonograficzną i wzbudzaniem reakcji naprawczej poprzez m.in. Przezskórną Elektrolizę EPTE skutecznie eliminuje ból i przywraca funkcję w stawie.
- Kolano skoczka
- Przeciążenie ścięgna Achillesa
- Łokieć tenisisty i golfisty
- Bark zamrożony
- Ból biodra
- Biodro trzaskające
- Skręcenie stawu skokowego
- Chondromalacja rzepki
- Choroba Osgooda-Schlatera
- Ostroga piętowa
- Zapalenie rozcięgna podeszwowego
- Obrzęki kończyn
Wady postawy
Wady postawy w większości są pochodzenia wrodzonego, na które wpływ miały czynniki środowiskowe i zaniedbanie aktywności fizycznej w wieku dziecięcym. Ograniczenie ruchu i coraz częstsze spędzanie czasu w pozycji siedzącej sprzyja pojawianiu się dzisiaj coraz większej ilości pacjentów ze skoliozami, nadmierną kifozą odcinka piersiowego czy pogłębioną lordozą odcinka lędźwiowego. Odpowiedni trening może zapobiec pogłębianiu wady w wieku dziecięcym, a w przypadku osób dorosłych połączenie treningu z terapią manualną może polepszyć jakość życia.
- Skolioza
- Plecy płaskie
- Plecy okrągłe
- Plecy wklęsłe
- Choroba Scheuermanna
- Stopy płasko-koślawe
- Kolana koślawe
Terapia kobiet w ciąży
Dolegliwości lędźwiowego lub szyjnego odcinka kręgosłupa często towarzyszą kobietom w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Leczenie zachowawcze w postaci rozluźniania mięśniowo-powięziowego, technik masażu tkanek głębokich i tradycyjnych technik masażu klasycznego, wspomagane aplikacjami Kinesiotapingu odciążającymi bolesne miejsca stanowi często jedyny możliwy kierunek leczenia w tym szczególnym czasie dla Pań.